Trening EMS 30min

Czym jest trening EMS 30min?

Trening w naszym studiu odbywa się na najnowocześniejszym sprzęcie firmy miha bodytec (lider treningu EMS), który wspomaga wysiłek fizyczny poprzez wysyłanie bezpiecznych impulsów elektrycznych bezpośrednio do mięśni, pobudzając je do wydajniejszego wysiłku. Dzięki treningowi EMS poza treningiem aż 8 grup mięśni jednocześnie, pobudzamy mięśnie głębokie, co jest trudne do uzyskania podczas treningu klasycznego. Oszczędzamy czas, trenujemy efektywnie i nie ponosimy ryzyka kontuzji. Trening EMS to połączenie maksymalnej skuteczności ćwiczeń pod wybrany cel z dużą oszczędnością czasu.

Jak odbywa się trening EMS (elektrostymulacji mięśni)?

Aby móc w pełni wykorzystać możliwości sprzętu miha bodytec, wystarczy 30 minutowy trening z profesjonalnym trenerem personalnym 1-2 razy w tygodniu. Podczas sesji, trenujący jest ubrany w wygodny, dopasowany strój, który ma podnieść komfort ćwiczeń. Później przychodzi czas na założenie kamizelki oraz specjalnych pasków z elektrodami na nogi, ramiona i pośladki. Całość dzięki wbudowanym elektrodom, pozwala także stymulować mięśnie klatki piersiowej, brzucha oraz pleców. Strój można wypożyczyć lub nabyć bezpośrednio na miejscu. Podczas treningów próbnych, strój udostępniany jest bezpłatnie.

Trener w pełni kontroluje przebieg treningu i dobiera odpowiednie ćwiczenia, tak aby przyniósł on zamierzone skutki. Przebieg i efekty ćwiczeń zapisywane są na specjalnej karcie z chipem.

odchudzanie treningiem ems

Czy 30 minut to nie za mało?

Zaawansowana technologia oraz specjalnie dobrane ćwiczenia, sprawiają iż podczas treningu pobudzanych jest jednocześnie aż osiem grup mięśni. Trening ten odpowiada około trzy godzinnym intensywnym ćwiczeniom na siłowni. Siła impulsu jest ustawiana w zależności od preferencji, umiejętności i kondycji trenującego.

Dzięki możliwości regulowania intensywności impulsu oraz doboru odpowiednich ćwiczeń, trening można dostosować do każdego wieku. Każda sesję rozpoczynamy krótka rozgrzewką, żeby przygotować organizm do wysiłku i przyzwyczaić do wysyłanych impulsów

Trening główny trwa średnio 20 minut i polega na wykonywaniu różnorodnych ćwiczeń dopinających poszczególne partie mięśni.

Trening zakończony jest 5 minutowym relaksem. Chodzi o to by rozluźnić mięśnie.

Co nam daje taki trening?

To przede wszystkim oszczędność czasu. Mimo sporych chęci, wielu osobom zwyczajnie brakuje czasu na spędzenie w siłowni kilku godzin. Dzięki EMS możemy skrócić trening do 30 minut intensywnego wysiłku raz w tygodniu.

EMS umożliwia poprawę wyglądu całej sylwetki, zwiększa masę mięśniową i wytrzymałość, poprawia kondycję, powoduje szybsze spalanie tłuszczu i wpływa na redukcję cellulitu. Według niemieckich specjalistów trening EMS jest 40 proc. bardziej efektywny niż tradycyjny trening siłowy. Pierwsze efekty widać już po czterech tygodniach. Sprawdź opinie o treningu EMS w naszym studiu!

Metoda jest ze wskazaniem dla ludzi, którzy borykają się również z licznymi kontuzjami i schorzeniami stawów, kręgosłupa, kolan. Robimy tę samą pracą, którą wykonujemy na siłowni, ale bez obciążenia. Całkowite bezpieczeństwo oraz skuteczność metody sprawiło, że z EMS od wielu lat korzysta NASA, amerykańska armia, wybitni sportowcy ( Usian Bolt, David Haye, bracia Kliczko, zawodnicy Realu Madryt, Bayernu Monachium i wielu innych).

Przeciwwskazania:

Z EMS nie mogą korzystać osoby z wadami serca, rozrusznikiem serca, cukrzycą, nowotworami czy osoby cierpiące na ciężkie choroby neurologiczne oraz te, którym towarzyszy alergia skórna czy wysoka gorączka.

TRENUJESZ KRÓTKO, INTENSYWNIE I ZADOWALAJĄCYMI EFEKTAMI